Ha fitymaszűkülete van,akkor a körülmetéletlen péniszének fitymáját nem lehet visszahúzni. A kezelés kezdődhet szteroid krémekkel, de végül akár műtétre is szükség lehet.
Foglaljon időpontot orvosainkhoz!
A fityma a hímvessző végén található, a makkot fedő, csuklyaszerű bőrrész , amely egészségesen könnyen hátrahúzható a makkról. Előfordul azonban, hogy a fityma nyílása annyira szűk, hogy nem, vagy csak részben lehet visszahúzni – ez nevezzük fitymaszűkületnek vagy phimosis-nak. A probléma lehet veleszületett vagy elsődleges, melynek oka, hogy a fityma nyílása nem teljesen fejlődött ki. A fityma feszes a babák születésekor, de általában a gyermek 2 éves korára lazul. A 2 és 6 éves kor között a fityma meglazul, és elkezd elválni a pénisz fejétől. A fitymaszűkület gyermekkor után is előfordulhat. A fitymaszűkület gyakorlatilag minden újszülöttnél előfordul, majd a fityma fokozatosan megváltozik, így visszahúzható lesz. Becslések szerint az emberek mindössze 1%-a szenved még 16 éves korában is fitymaszűkületben.
Cikkek melyeket mindenképpen olvasson el!
A másodlagos vagy szerzett forma oka többnyire heveny, idült vagy visszatérő gyulladás, esetleg nemi betegség. A cukorbetegség erős hajlamosító tényező. Ebben az esetben a fityma bőre hegesedik, később meg is keményedhet.
Létezik a fitymaszűkületnek olyan formája, amelyben a fitymaperem nem hegesedik, de a test növekedése során a fitymanyílás növekedése elmarad a makk növekedésétől. Ilyenkor a pénisz petyhüdt állapotában nem okoz panaszt és nem is látható eltérés, de merevedéskor megfeszül, fáj, hasonló panaszokat okoz a heges fitymaszűkülethez. Ezt relatív fitymaszűkületnek hívjuk. A fitymaszűkület mértéke mindenféle lehet. Amennyiben egyáltalán nem lehet hátrahúzni a fitymát, azt abszolút fitymaszűkületnek nevezzük.
A veleszületett fitymaszűkület általában nem igényel kezelést. Általában a gyerek kinő belőle. A másodlagos fitymaszűkületet kezelni kell:
Véleményeket a doktor úrról itt olvashat >> Rendelés típusa: Rendelés helye: 1147 Budapest, Csömöri út 18. Telefonszám: +36 30 512 1375 A korai magömlés csak egy az ejakulációt érintő problémák sorában. Dr. Kállai László, az Urológiai Központ urológusa, sebész a leggyakoribb zavarokról, azok okairól és a kezelés lehetőségeiről beszélt.Téma szakértője
Dr. Kállai László
Kapcsolódó cikkünk
Az ejakulációs zavarok 5 gyakori fajtája
Az Ostrom utcai rendelőknek otthont adó épületen teljes felújítást végzünk, hogy egy kellemes környezetben fogadhassuk a gyógyulni vágyókat. A felújítással kapcsolatos kellemetlenségekért szíves elnézésüket és megértésüket kérjük!
Köszönettel:
Prima Medica Egészségközpontok